Help mee ons erfgoed te laten zien

Op zaterdag 12 en zondag 13 september 2026 is het weer Open Monumentendag. Tijdens dit landelijke evenement openen duizenden monumenten in heel Nederland hun deuren voor bezoekers. Ook de gemeente Brummen wil dit jaar graag meer monumenten openstellen voor publiek.

Daarom heeft de gemeente alle eigenaren van gemeentelijke en rijksmonumenten een brief gestuurd met de uitnodiging om deel te nemen aan Open Monumentendag. Vorig jaar deden vijf monumenten in de gemeente Brummen mee. We hopen dat dit aantal dit jaar groeit.

Open Monumentendag biedt inwoners en bezoekers een unieke kans om bijzondere gebouwen te bezoeken en kennis te maken met de verhalen achter het erfgoed van onze gemeente. Met meer deelnemende monumenten kunnen nog meer mensen ontdekken hoe rijk de geschiedenis van Brummen is.

Monumenteneigenaren die hun monument willen openstellen, kunnen zich aanmelden via onze website. Op deze pagina staat ook meer informatie over de subsidiemogelijkheden voor deelnemers die tijdens Open Monumentendag een activiteit organiseren of kosten maken.