Ga naar de inhoud

Huishoudboekje 2026 centraal bij begrotingsdebat 

woensdag 5 november 2025

Op donderdag 13 november neemt de gemeenteraad een besluit over de begroting voor het komend jaar, met een (financieel) doorkijkje naar 2029. Dit document is door het college van burgemeester en wethouders voorbereid. Maar het is de gemeenteraad die als taak heeft de programmabegroting jaarlijks vast te stellen en daarmee de gemeentelijke koers aan te geven. De raadsvergadering over dit onderwerp gaat al in de middag van start, namelijk om 16 uur. De vergadering is openbaar en vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. Ook is het live te volgen via het televisiekanaal van de lokale omroep.

De concept-programmabegroting is feitelijk het financiële huishoudboekje van de gemeente Brummen. In de afgelopen weken hebben de raadsleden de conceptbegroting grondig bestudeerd en zijn er reacties verzameld uit de samenleving en vragen gesteld aan het college. Dit moet leiden tot het vaststellen van de begroting, al dan niet met wijzigingsvoorstellen (amendementen) en opdrachten aan het college (moties). De begrotingsvergadering begint op 13 november om 16.00 uur en is naar verwachting uiterlijk 23 uur afgerond. 

Bestuursrapportage

Naast de begroting voor volgend jaar buigen de gemeenteraadsleden zich tijdens de begrotingsvergadering ook over de Tweede Bestuursrapportage over 2025. Met deze zogenoemde 
‘2e Burap’ legt het college verantwoording af over de inhoudelijke maar vooral ook financiële situatie in het huidige begrotingsjaar. 

Vergaderstukken online

De agenda met de bijhorende stukken van de begrotingsvergadering van 13 november kunt u raadplegen op deze pagina van de gemeenteraad. Over de begroting is ook een aparte pagina met veel (achtergrond)informatie te vinden. Deze pagina vindt u op de pagina www.brummen.nl/begroting

Delen via e-mail

https://www.brummen.nl/actueel/nieuws/nieuwsbericht/news/huishoudboekje-2026-centraal-bij-begrotingsdebat