Ga naar de inhoud

Start participatieproces woonvisie voor kern Hall

dinsdag 1 juli 2025

Meer dan 200 Hallenaren waren vanavond afgekomen op een participatieavond in de Ludgeruskerk in Hall. Centraal tijdens de avond stond de presentatie van een conceptvisie voor mogelijke toekomstige woningbouwlocaties in deze dorpskern. Wethouder Pouwel Inberg liet weten dat deze hoge opkomst (ondanks de tropische temperaturen) het belang van het bouwen van woningen in de kern Hall onderstreept. Tot en met 31 juli kan iedereen kennisnemen van de plannen en een reactie hierop kenbaar maken. 

Om het eventueel toevoegen van nieuwe woningen in goede banen te leiden is er als eerste stap een visie voor de kern Hall gemaakt. Feitelijk een stedenbouwkundige analyse om te bepalen wat de beste plekken voor woningbouw zijn in Hall en onder welke voorwaarden er in de toekomst woningbouw mogelijk is. Namens ruimtelijk onderzoeksbureau 'LOS ruimte maak je samen' gaf Gerbert Smulders een toelichting op de visie. Daarvoor gaf Marlien van Wessel namens Hall Leeft/Bouwt een toelichting op het woningbehoefte-onderzoek dat zij door het gespecialiseerd bureau Companen hebben laten uitvoeren. Uiteraard was er volop gelegenheid vragen te stellen, zowel tijdens het formele gedeelte, maar ook naderhand bij de diverse informatiepanelen.  

Op deze speciale pagina is te lezen op welke manier een reactie gegeven kan worden op het conceptplan. De reactietermijn ligt op 31 juli, maar is vanwege eventuele vakanties ook te verlengen. Via het mailadres bijeenkomsten@brummen.nl kunnen inwoners uit Hall dit kenbaar maken. Op de pagina is ook te lezen wat er gebeurt na het verwerken van alle zienswijzen en op welke termijn mogelijk eerste nieuwe woningen in Hall gerealiseerd kunnen worden. 

Delen via e-mail

https://www.brummen.nl/actueel/nieuws/nieuwsbericht/news/start-participatieproces-woonvisie-voor-kern-hall